#SZCZEPIMY SIĘ

 


RUSZYŁY SZCZEPIENIA DZIECI W WIEKU 5-11 LAT

Rozpoczynają się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Proces szczepień został uruchomiony po pozytywnej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które świadczą o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

W Skwierzynie szczepienia dla dzieci prowadzone są w dwóch punktach szczepień:

 • ·         NZOZ „PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644, 95 717 27 33,
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 506 167 771 rejestracja: wtorki i czwartki od 14:00 do 16:00

W Internetowym Koncie Pacjenta skierowania są wystawiane automatycznie przez system od 12 grudnia 2021 r. z chwilą ukończenia przez dziecko 5. roku życia. Szczepienie będzie wykonywane przy użyciu szczepionki Pfizer (Comirnaty) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21 dni między dawkami.

O kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat i 12-15 lat każdorazowo decyduje lekarz.

Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia :

https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej z informacjami na temat szczepień dzieci w wieku 5-11 lat:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

 
 
 
 

 

 ZMIANY W NARODOWYM PROGRAMIE SZCZEPIEŃ (31.03.2021 r.)

Uprzejmie informujemy, że w Narodowym Programie Szczepień zostaną wprowadzone następujące zmiany:

I          Więcej punktów szczepień

Do tej pory szczepienia odbywały się m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych (np. Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej), szpitalach rezerwowych i węzłowych. Z myślą o pacjentach leżących uruchomiono także wyjazdowe zespoły szczepiące. Od kwietnia br. szczepienia będą odbywać się także w:

 • przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych),
 • szpitalach rezerwowych,
 • szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital),
 • punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy),
 • punktach drive thru,
 • zakładach pracy,
 • aptekach.

Szczepienia będą się również odbywały w miejscach działalności samodzielnych ratowników medycznych i pielęgniarek.

II        Większa kadra osób szczepiących i prostsze zasady kwalifikacji

W II kwartale tego roku kwalifikować do szczepień będą już nie tylko lekarze, ale również: stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności, farmaceuci, fizjoterapeuci, asystenci medyczni oraz studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Obecnie szczepionkę podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz felczerzy. W II kwartale tego roku do tej grupy dołączą również diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Uwaga! Zmieni się też sam proces kwalifikacji. Do tej pory pacjent musiał przejść badanie lekarskie i uzupełnić kwestionariusz.

Od II kwartału podstawą kwalifikacji do szczepienia przeciw COVID-19 będzie kwestionariusz wstępnego wywiadu. Jeżeli pacjent wypełni kwestionariusz i oświadczy wszystko prawidłowo, zostanie dopuszczony do szczepienia. Jeżeli w kwestionariuszu coś wzbudzi wątpliwości, osoba wykonująca szczepienie skonsultuje się z lekarzem.

W kwietniu uruchamiamy zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:

 • 12 kwietnia – rocznik 1962,
 • 13 kwietnia – rocznik 1963,
 • 14 kwietnia – rocznik 1964,
 • 15 kwietnia – rocznik 1965,
 • 16 kwietnia – rocznik 1966,
 • 17 kwietnia – rocznik 1967,
 • 19 kwietnia – rocznik 1968,
 • 20 kwietnia – rocznik 1969,
 • 21 kwietnia – rocznik 1970,
 • 22 kwietnia – rocznik 1971,
 • 23 kwietnia – rocznik 1972.

Aktualne informacje o szczepieniach oraz internetowy formularz zgłoszenia znajdą Państwo pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 


 

ZMIANY W HARMONOGRAMIE SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 (22.03.2021 r.)

Uprzejmie informujemy, że od dzisiaj, tj. 22.03.2021 r. rozpoczyna się rejestracja osób z roczników 1955-1956. Natomiast już od wtorku, 23 marca ruszy rejestracja dla roczników 1957-1961. W czwartek 25 marca wznowione będą też zapisy dla seniorów powyżej 70 lat. Zachęcamy do rejestracji, bo jest to kwestia bezpieczeństwa nas wszystkich.

Zarejestrować się na szczepienie można na kilka sposobów:

 • Bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień

Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie https://www.skwierzyna.pl/pl/page/szczepimy-sie lub  gov.pl/szczepimysie . Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

 • Dzwoniąc na specjalną infolinię 989

Do rejestracji potrzebny będzie Twój numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.

 • Online na pacjent.gov.pl

Po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały,  możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.

 • Wysyłając SMS

Przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na numer 880 333 333 wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

Aktualne informacje o terminach szczepień i zasadach rejestracji znajdą Państwo pod adresem:  https://www.gov.pl/web/szczepimysie


 

NOWY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 (11.03.2021 r.)

Informujemy, że na terenie Skwierzyny rozpoczął funkcjonowanie trzeci punk szczepień przeciwko COVID-19 tj.
Magdalena Grzesiak EM – MED (stomatologia),
ul. Niepodległości 1,
66 – 440 Skwierzyna
nr tel. do rejestracji: 95 728 72 25.

Jednocześnie przypominamy że istnieją trzy możliwości aby zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19:

 1. Dzwoniąc do jednego z trzech punktów szczepień na terenie Skwierzyny:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995

NZOZ „PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644

Magdalena Grzesiak EM – MED (stomatologia), ul. Niepodległości 1, numer telefonu do rejestracji: 95 728 72 25.

Podczas rejestracji można zgłosić potrzebę transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

2. Dzwoniąc na całodobową infolinię 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz
z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

UWAGA: W przypadku rejestracji innej niż w punktach szczepień konieczność transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie należy zgłaszać pod nr tel. 607 787 271.

Zgodnie z Decyzją Wojewody Lubuskiego z dnia 14 stycznia 2021 roku Burmistrz Skwierzyny organizuje transport  (dowóz) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w następujących przypadkach:

 1. osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 2. osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.  

 

Bliższych informacji nt. organizacji akcji szczepień na terenie Gminy Skwierzyna udziela:

Wojciech Kowalewski
Zastępca Burmistrza Skwierzyny
Gminny koordynator ds. szczepień
nr tel. 607 787 271


 

NAJNOWSZE REKOMENDACJE RADY MEDYCZNEJ

Przedstawiamy Państwu grafikę zawierającą najnowsze rekomendacje Rady Medycznej dotyczące szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Aktualne informacje dotyczące szczepień znajdą Państwo pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Prosimy także o sprawdzanie aktualnych zasad bezpieczeństwa pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus

 


 

GMINNE PUNKTY SZCZEPIEŃ ZAPISUJĄ MIESZKAŃCÓW

Gmina Skwierzyna, wspólnie z punktami szczepień oraz dowództwem 151 batalionu lekkiej piechoty  Wojsk Obrony Terytorialnej w Skwierzynie, uruchomiła specjalne infolinie dla mieszkańców gminy chcących zaszczepić się przeciwko COVID-19. Punkty rejestracji przyjmują zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.

 1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995

 2. „PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644

 

ZADZWOŃ – ZASZCZEP SIĘ – BĄDŹ ZDROWYInformacji na temat szczepień udziela również Wojciech Kowalewski,  Zastępca Burmistrza Skwierzyny, gminny koordynator ds. szczepień pod nr tel. 607 787 271

 


 

 

INFOLINIA ds. SZCZEPIEŃ NA TERENIE GMINY SKWIERZYNA

Informujemy, że telefoniczne zgłoszenia potrzeb transportowych oraz informację o szczepieniach przeciwko SARS-CoV-2 można uzyskać pod nr tel. 607 787 271 – Wojciech Kowalewski Zastępca Burmistrza Skwierzyny, Gminny Koordynator ds. szczepień.  

Przypominamy że zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego z 14 stycznia 2021 roku transport do punktu szczepień przysługuje w następujących przypadkach:

 1. osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
  w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 2. osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności
  w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień,
  w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.

 


 

INFORMACJA W SPRAWIE REJESTRACJI SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W PUNKTACH SZCZEPIEŃ W SKWIERZYNIE

Na terenie Gminy Skwierzyna szczepienia przeciwko COVID-19 będą realizowane w dwóch punktach szczepień:

 1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995

         2.„PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644

Rejestracja telefoniczna w punktach szczepień odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Punkty rozpoczynają rejestrację od 18.01.2021 r. dla grupy wiekowej 80+, a 22.01.2021 r. dla grupy wiekowej 70+. Do rejestracji będą utworzone dwa osobne stanowiska obsługiwane przez żołnierzy skwierzyńskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. W czasie rejestracji będzie można poinformować o konieczności organizacji transportu do punktu szczepień dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu. Nieodpłatny transport zapewni Urząd Miejski w Skwierzynie.

Ponadto istnieją jeszcze dwie możliwości rejestracji:

1. Dzwoniąc na całodobową infolinię 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

UWAGA: W przypadku rejestracji innej niż w punktach szczepień konieczność transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie należy zgłaszać pod nr tel. 607 787 271 lub 512 465 847. 

Zgodnie z Decyzją Wojewody Lubuskiego z dnia 14 stycznia 2021 roku Burmistrz Skwierzyny organizuje transport  (dowóz) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w następujących przypadkach:

 1. osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 2. osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.  

Jednocześnie informujemy, że od 15.01.2021 roku osoby w wieku 18-69 lat mogą zgłosić chęć szczepienia się wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Proces szczepienia mieszkańców rozpocznie się od 25 stycznia 2021 roku. W celu ułatwienia tego procesu prosimy o wcześniejsze wypełnienie kwestionariusza szczepienia wraz z oświadczeniem (do pobrania tutaj).

Koordynacją działań dotyczących szczepień na terenie gminy Skwierzyna przeciwko COVID-19 zajmuje się koordynator gminny, Zastępca Burmistrza Skwierzyny Wojciech Kowalewski, tel. 607 787 271.


 

#SZCZEPIMY SIĘ - 6 PROSTYCH KROKÓW JAK SIĘ ZASZCZEPIĆ 


 

INFORMACJA GMINNEGO KOORDYNATORA DS. SZCZEPIEŃ

Szanowni Państwo.


Od poniedziałku 18.01.2021 roku rozpoczyna się rejestracja dla osób powyżej 80 roku życia na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w dwóch utworzonych na terenie Gminy Skwierzyna punktach szczepień:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -15:00)

„PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644(od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -15:00)

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu rejestracji Gmina Skwierzyna wraz z w/w punktami szczepień zorganizowała wydzielone numery telefonów pod którymi będzie można dokonać rejestracji pacjenta. Obsługę stanowić będą żołnierze ze skwierzyńskiego Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas rejestracji będzie można zgłosić potrzebę transportu dla osób mających trudności w poruszaniu się w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień. Zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego z 14 stycznia 2021 roku transport do punktu szczepień przysługuje w następujących przypadkach:
⦁ osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
⦁ osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.

Jednocześnie informuję, że w przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel. 607 787 271.

                                                                                                                                                                                       Wojciech Kowalewski
                                                                                                                                                                            Zastępca Burmistrza Skwierzyny,
                                                                                                                                                                            Gminny Koordynator ds. szczepień