#SZCZEPIMY SIĘ

GMINNE PUNKTY SZCZEPIEŃ ZAPISUJĄ MIESZKAŃCÓW

Gmina Skwierzyna, wspólnie z punktami szczepień oraz dowództwem 151 batalionu lekkiej piechoty  Wojsk Obrony Terytorialnej w Skwierzynie, uruchomiła specjalne infolinie dla mieszkańców gminy chcących zaszczepić się przeciwko COVID-19. Punkty rejestracji przyjmują zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.

 1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995

 2. „PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644

 

ZADZWOŃ – ZASZCZEP SIĘ – BĄDŹ ZDROWYInformacji na temat szczepień udziela również Wojciech Kowalewski,  Zastępca Burmistrza Skwierzyny, gminny koordynator ds. szczepień pod nr tel. 607 787 271

 


 

 

INFOLINIA ds. SZCZEPIEŃ NA TERENIE GMINY SKWIERZYNA

Informujemy, że telefoniczne zgłoszenia potrzeb transportowych oraz informację o szczepieniach przeciwko SARS-CoV-2 można uzyskać pod nr tel. 607 787 271 – Wojciech Kowalewski Zastępca Burmistrza Skwierzyny, Gminny Koordynator ds. szczepień.  

Przypominamy że zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego z 14 stycznia 2021 roku transport do punktu szczepień przysługuje w następujących przypadkach:

 1. osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
  w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 2. osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności
  w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień,
  w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.

 


 

INFORMACJA W SPRAWIE REJESTRACJI SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W PUNKTACH SZCZEPIEŃ W SKWIERZYNIE

Na terenie Gminy Skwierzyna szczepienia przeciwko COVID-19 będą realizowane w dwóch punktach szczepień:

 1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995

         2.„PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644

Rejestracja telefoniczna w punktach szczepień odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Punkty rozpoczynają rejestrację od 18.01.2021 r. dla grupy wiekowej 80+, a 22.01.2021 r. dla grupy wiekowej 70+. Do rejestracji będą utworzone dwa osobne stanowiska obsługiwane przez żołnierzy skwierzyńskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. W czasie rejestracji będzie można poinformować o konieczności organizacji transportu do punktu szczepień dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu. Nieodpłatny transport zapewni Urząd Miejski w Skwierzynie.

Ponadto istnieją jeszcze dwie możliwości rejestracji:

1. Dzwoniąc na całodobową infolinię 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

UWAGA: W przypadku rejestracji innej niż w punktach szczepień konieczność transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu na szczepienie należy zgłaszać pod nr tel. 607 787 271 lub 512 465 847. 

Zgodnie z Decyzją Wojewody Lubuskiego z dnia 14 stycznia 2021 roku Burmistrz Skwierzyny organizuje transport  (dowóz) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w następujących przypadkach:

 1. osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 2. osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.  

Jednocześnie informujemy, że od 15.01.2021 roku osoby w wieku 18-69 lat mogą zgłosić chęć szczepienia się wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Proces szczepienia mieszkańców rozpocznie się od 25 stycznia 2021 roku. W celu ułatwienia tego procesu prosimy o wcześniejsze wypełnienie kwestionariusza szczepienia wraz z oświadczeniem (do pobrania tutaj).

Koordynacją działań dotyczących szczepień na terenie gminy Skwierzyna przeciwko COVID-19 zajmuje się koordynator gminny, Zastępca Burmistrza Skwierzyny Wojciech Kowalewski, tel. 607 787 271.


 

#SZCZEPIMY SIĘ - 6 PROSTYCH KROKÓW JAK SIĘ ZASZCZEPIĆ 


 

INFORMACJA GMINNEGO KOORDYNATORA DS. SZCZEPIEŃ

Szanowni Państwo.


Od poniedziałku 18.01.2021 roku rozpoczyna się rejestracja dla osób powyżej 80 roku życia na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w dwóch utworzonych na terenie Gminy Skwierzyna punktach szczepień:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 500 687 423 lub 693 355 995 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -15:00)

„PRZYCHODNIA” Sp. z o.o., ul. Szpitalna 5, numer telefonu do rejestracji 693 355 644(od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -15:00)

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu rejestracji Gmina Skwierzyna wraz z w/w punktami szczepień zorganizowała wydzielone numery telefonów pod którymi będzie można dokonać rejestracji pacjenta. Obsługę stanowić będą żołnierze ze skwierzyńskiego Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas rejestracji będzie można zgłosić potrzebę transportu dla osób mających trudności w poruszaniu się w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień. Zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego z 14 stycznia 2021 roku transport do punktu szczepień przysługuje w następujących przypadkach:
⦁ osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
⦁ osób mających obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko – wiejskich oraz wiejskich.

Jednocześnie informuję, że w przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel. 607 787 271.

                                                                                                                                                                                       Wojciech Kowalewski
                                                                                                                                                                            Zastępca Burmistrza Skwierzyny,
                                                                                                                                                                            Gminny Koordynator ds. szczepień