ADOPTUJ PSA I KOTA

Urząd Miejski w Skwierzynie w zakładce "adoptuj psa i kota"zamieszcza informacje na temat psów i kotów znalezionych na terenie naszej gminy, które trafiają do schroniska.

Podczas pobytu w schronisku zwierzęta mają zapewnioną troskliwą opiekę w tym m.in. są odrobaczane, sterylizowane i chipowane.

Zachęcamy do odwiedzenia strony schroniska  https://fundacjazawszerazem.com.pl/index.php/gmina-skwierzyna gdzie można zobaczyć wszystkie psy i koty  pochodzące z terenu naszej gminy.

Kontakt ze schroniskiem: 
Fundacja "Zawsze Razem" z siedzibą w Trzciance
adres schroniska:
Jędrzejewo 104
64 - 713 Jędrzejewo
tel. 67 216 57 50

W ramach prowadzonych działań mających na celu ochronę praw zwierząt, corocznie  w budżecie Gminy Skwierzyna zabezpieczane są środki na sterylizację, kastrację  kotów wolno żyjących.

Wnioski o wydanie skierowań na zabiegi przyjmują pracownicy Referatu Komunalnego i Ochrony Środowiska  pok. 29, tel. (95) 7216534

Wnioski przyjmowane są przez cały rok począwszy od miesiąca stycznia, a ich realizacja prowadzona jest do wysokości środków przeznaczonych corocznie  w budżecie Gminy na ten cel. Druk wniosku: https://bip.skwierzyna.pl/179/Bezdomne_zwierzeta/