SKWIERZYŃSKI SZPITAL WZBOGACIŁ SIĘ O NOWY SPRZĘT - STACJĘ DO DEZYNFEKCJI RĄK

29.05.2020

Z inicjatywy Władysława Komarnickiego - senatora RP Szpital im. dr n. med. Radzimira Śmigielskiego w Skwierzynie otrzymał bezdotykowy automat do dezynfekcji rąk.

W oficjalnym dziś przekazaniu sprzętu uczestniczyli: Władysław Komarnicki - senator RP, Lesław Hołownia - burmistrz Skwierzyny, Rafał Maćkowiak - prezes spółki Rasska, Edyta Broniewska - prezes skwierzyńskiego szpitala, Jolanta Prędkiewicz - naczelna pielęgniarka szpitala oraz Anna Pabiniak - pielęgniarka epidemiologiczna szpitala.

- Bardzo się cieszę, że inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem p. Rafała i w skwierzyńskim szpitalu stanęła bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk, dzięki któremu mieszkańcy Skwierzyny będą czuli się bezpieczniej - powiedział Władysław Komarnicki.

- Pomysł na zaprojektowanie i wyprodukowanie urządzenia narodził się w mojej głowie podczas narodowej kwarantanny - mówił Rafał Maćkowiak, prezes zarządu Rasska Sp. z o.o. ze Swarzędza i jednocześnie darczyńca. Cieszę się, że dziś mogę takie urządzenie przekazać szpitalowi w Skwierzynie.

- W imieniu mieszkańców Skwierzyny i personelu medycznego bardzo dziękuję za przekazany dziś sprzęt do dezynfekcji rąk. Dzięki niemu będziemy czuli się bezpieczniej i będzie nam łatwiej zwalczać pandemię koronawirusa - zaznaczył Lesław Hołownia.

Automatyczna stacja z dozownikiem stanęła na korytarzu w okolicach miejsca rehabilitacji budynku A skwierzyńskiego szpitala.