OTWP "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - ELIMINACJE POWIATOWE

11.04.2017

W piątek 7 kwietnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Międzyrzeczu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą gminę reprezentowali uczniowie skwierzyńskich szkół:
I grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych:
1.    Natalia Zapolska;
2.    Aleksander Thiele;
3.    Anna Dębicka;
II grupa wiekowa – uczniowie gimnazjum:
1.    Kamil Kamiński;
2.    Joanna Malinowska;
3.    Paweł Szydełko;
III grupa wiekowa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
1.    Arkadiusz Gurzyński;
2.    Daniel Suszczyński;
3.    Marika Krugiołka.
W pierwszym etapie turnieju uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym. Następnie osoby, które uzyskały największą ilość punktów, przeszły do etapu drugiego, tj. części praktycznej i ustnej. Do drugiej części turnieju awansowali: Kamil Kamiński, Daniel Suszczyński oraz Marika Krugiołka.
Reprezentanci Gminy Skwierzyna musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat zarówno organizacyjnych, jak i praktycznych aspektów działania jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz z zakresu pierwszej pomocy. Pytano ich m.in. o uprawnienia kierującego akcją gaśniczą, sposoby gaszenia pożarów lasu oraz jak należy postępować z osobą poszkodowaną po ekspozycji skóry na środki toksyczne.
Dwie osoby z najlepszymi wynikami z każdej grupy wiekowej wywalczyły udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbędą się w 28 kwietnia w Zielonej Górze. Naszą gminę na poziomie województwa będzie reprezentował Kamil Kamiński, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.