ZŁOTE GODY

25.09.2020

„Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz.” (Antoine de Saint-Exupéry)

W życiu każdego człowieka są chwile szczególne. Najbliższe są nam te,  które łączą się z naszym życiem osobistym. Wspomnienie o nich przeżywa się całym sercem i wraca do nich z ogromnym wzruszeniem. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50. latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Uhonorowaniem zasług są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na żaden medal nie pracuje się tak długo - przeszło 18.250 nocy i dni, prawie pół miliona godzin, ponad 26 milionów minut.

Złote Gody to Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Państwa z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnością, przysięgi małżeńskiej. Bardzo dziękuję w imieniu samorządu, że przekazujecie Państwo najważniejszą wartość jaką jest rodzina. Jestem zaszczycony i jest mi niezmiernie miło w dniu dzisiejszym uhonorować Państwa Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - powiedział Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia podczas uroczystości.

Swój Jubileusz 50- lecia (Złotych Godów) zawarcia związku małżeńskiego obchodzili:

Teresa i Tomasz Metelscy

- Teresa i Marian Michalscy

- Krystyna i Bolesław Nowosadzcy

Uroczystość miała odbyć się wspólnie dla 26 par Jubilatów, jednak ze względu na stan panującej pandemii Burmistrz Skwierzyny podjął decyzje o zorganizowaniu uroczystości w indywidualnych terminach w gronie najbliższych. Po ustaniu stanu pandemii zorganizowany zostanie koncert dla wszystkich par obchodzących Złote Gody.