ZŁOTE GODY

18.09.2020

„Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek” (Jean Paul Sartre).

W życiu każdego człowieka są chwile szczególne. Najbliższe są nam te,  które łączą się z naszym życiem osobistym. Wspomnienie o nich przeżywa się całym sercem i wraca do nich z ogromnym wzruszeniem. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50. latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

 Uhonorowaniem zasług są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na żaden medal nie pracuje się tak długo - przeszło 18.250 nocy i dni, prawie pół miliona godzin, ponad 26 milionów minut.

 Słowa uznania pod adresem Jubilatów za godne i długie pożycie małżeńskie złożył Burmistrz Skwierzyny - Lesław Hołownia dokonując aktu dekoracji medalami życząc, aby szczęście nigdy nie opuszczało Jubilatów, a radosny uśmiech towarzyszył każdego dnia.

 Swój Jubileusz 50- lecia (Złotych Godów) zawarcia związku małżeńskiego obchodzili:

- Grażyna i Jerzy Kalisiewicz.

 Uroczystość miała odbyć się wspólnie dla 26 par Jubilatów, jednak ze względu na stan panującej pandemii Burmistrz Skwierzyny podjął decyzje o zorganizowaniu uroczystości w indywidualnych terminach w gronie najbliższych. Po ustaniu stanu pandemii zorganizowany zostanie koncert dla wszystkich par obchodzących Złote Gody.